Piękny trawnik na podłożu gliniastym

Wiele osób marzy o idealnie przystrzyżonym trawniku, soczyście zielonym, bez żadnych niedoskonałości. Mogłoby się wydawać, że jest to coś niemożliwego do uzyskania lub wiąże się z koniecznością poświęcenia sporej ilości czasu i wysiłku. Nie musi tak być, wystarczy założyć trawnik z rolki. Syntetyczna murawa to rewelacyjne rozwiązanie dla każdego. Sprawdzi się ona w wielu miejscach typu taras, balkon, camping, plac zabaw, pole namiotowe, boisko sportowe. Sztuczny trawnik wygląda bardzo efektownie, naturalnie. Nie zagrażają mu niekorzystne czynniki atmosferyczne. Zachowuje swoje pierwotne walory użytkowe przez wiele lat.

Jaka jest sztuczna trawa ogrodowa?

Obecnie do wyboru są różne rodzaje syntetycznej trawy, ale kiedyś było inaczej. Początkowo większość osób była sceptycznie nastawiona do sztucznej murawy. Wynikało to z jej kiepskiej jakości. Była wręcz problematyczna. Poruszanie się po niej sprawiało dyskomfort ze względu na to, że układano ją na twardym betonie. Zwiększało się ryzyko kontuzji. Krótkie i rzadkie włókna nie zapewniały właściwej amortyzacji. Upadki były bolesne i nierzadko kończyły się urazami. Syntetyczna trawa pojawiła się w drugiej połowie XX wieku. Nad jej stworzeniem pracował amerykański naukowiec. Musiało minąć jednak kilkadziesiąt lat, aby powstały produkty o elastycznym podłożu, składające się z wytrzymałych włókien polipropylenowych i polietylenowych.

Zastosowano również dodatkowe zabezpieczenie w postaci warstwy lateksowej. Trawa boiskowa zaczęła być chętnie wykorzystywana w obiektach sportowych. Dostępna jest także trawa krajobrazowa, która idealnie sprawdza się na prywatnych posesjach. Jest ona bardzo estetyczna i miękka. Do złudzenia przypomina naturalny trawnik. Idealnie nadaje się do ogrodu, na taras i balkon. Wybiera się ją chętnie również na place zabaw, wspaniale amortyzuje wstrząsy i zapewnia komfort użytkowania. Na stronie https://trawa-krajobrazowa.pl/ występuje w wielu wariantach do wyboru. Poszczególne modele syntetycznej murawy różnią się zabarwieniem, długością włókien i ich gęstością.

Czy założenie trawnika z rolki ma sens?

Sztuczna trawa do ogrodu to rozwiązanie chętnie wybierane ze względu na szerokie zastosowanie. Będzie świetną opcją nawet w przypadku gliniastego podłoża. Można liczyć na łatwy i szybki montaż, to samo dotyczy demontażu. Syntetyczny trawnik spotyka się nawet w parkach miejskich, wzdłuż dróg, na polach namiotowych i kempingach. Wynika to w dużej mierze z tego, że nie wymaga podlewania, nawożenia i koszenia. Sztuczna trawa jest odporna na działanie opadów deszczu i śniegu, skrajnych temperatur, promieniowania słonecznego.

Ma przepuszczalne podłoże, nie nasiąka wodą. Łatwa pielęgnacja i niskiej koszty utrzymania przemawiają na korzyść syntetycznej murawy. Można zaoszczędzić sporo czasu w przypadku syntetycznej murawy. Wystarczy ją zamontować, co jakiś czas oczyszczać z zabrudzeń. Jest to wobec tego niezwykle wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób zapracowanych. Można cieszyć się każdego dnia widokiem idealnej murawy, niezależnie od pory roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × trzy =